Lymfodrenážne masáže

Lymfodrenážne masáže

Lymfodrenáž celého tela

Účinky
Vhodná na detoxikáciu celého organizmu najmä na jar a v jeseni.
Lymfatickými cievami sa vyplavujú z tela toxíny, splodiny vznikajúce pri látkovej výmene medzi bunkami, prachové častice, vírusy a baktérie. Zachytávajú sa v lymfatických uzlinách, kde sa vytvárajú biele krvinky /lymfocyty/ následne pohlcujúce tieto cudzorodé látky.
Pri nefunkčnosti lymfatickej sústavy telo pociťuje únavu, bunky sú preťažené, organizmus nedokáže bojovať s infekciami, v neskoršom štádiu vznikajú edémy - opuchy.
Odporúča sa po športovom výkone, zabránime tak svalovej horúčke.
Prevedenie
Ide o zdravotnú masáž.
Jemné drenážne hmaty s predpísaným tlakom v pravidelnom rytme zabezpečujú plynulé odvádzanie lymfatickej tekutiny do krvného obehu. Zabraňuje sa tak vzniku opuchov.
Indikácie: celulitída, poúrazové opuchy, obezita, pocit ťažkých nôh, svalová únava po záťaži, dna, opuchy pri artritíde, po dlhodobom nosení sadry, pred aj po športovom výkone, pri niektorých typoch bolesti hlavy, dlhodobej únave, je vhodným doplnkom pri formovaní postavy. Je veľmi vhodná pri detoxikačných kúrach.
Kontraindikácie: zápal, vírusové ochorenia, neliečené malígne ochorenia, opuchy spôsobené ochoreniami pečene a obličiek, zlyhávanie srdca, poruchy látkovej výmeny, horúčka., tehotenstvo. Ak máte pochybnosti či je lymfodrenáž pre vás bezpečná, poraďte sa pred tým so svojím lekárom.
 

O lymfe:
Lymfa je žltkastá telová tekutina, ktorá vzniká v medzibunkových priestoroch z tkanivového moku a zbiera sa do miazgových vlásočníc - lymfatických kapilár, potom pokračuje lymf. cievami do uzlín (filtračné stanice), odkiaľ sa cez duté cievy odvádza do žilového systému. Lymfatické cievy sú dôležitou súčasťou imunitného systému. Za normálnych okolností nimi denne pretečú asi 4 litre tekutiny, ktorá obsahuje tuky, bielkoviny, soli, odumreté bunky, baktérie a odpadové látky metabolických procesov.
Lymfatický systém sa dá prirovnať k systému kanalizácie, ktorá filtruje a odvádza odpad. Tento systém však nemá vlastnú pumpu, a keď sa jeho činnosť spomalí, zostávajú odpadové látky v tkanivách, čo vedie k vzniku rôznych zdravotných problémov. Lymfatickou drenážou sa podporuje obeh lymfy v lymfatickom systéme, čím sa organizmus zbavuje toxických látok a tým aj pocitu únavy, "ťažkých končatín", bolestí hlavy či svalstva...

Lymfodrenáž tváre – kozmetická
Účinky
Zmierňuje opuchy pod očami. Zbaví pokožku odpadových látok a vyhladzuje vrásky.
Prevedenie
Jemná masáž v pomalom rytme zabezpečuje odvádzanie prebytočnej tekutiny z tkanív Vášho tela. Týmto sa posilní imunitný systém.


Lymfodrenáž dolných alebo horných končatín
Účinky

Vhodná pri lymfatických opuchoch dolných končatín, určená aj pre osoby ktorých profesia si vyžaduje dlhodobé státie na nohách.
 

Otváracie hodiny:

Pondelok - Piatok

09.00 -21.00

len telefonické objednávky

+421 908 770 478

Adresa:

Jamnického 3

Bratislava IV.

Karlova Ves - Dlhé Diely

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info